عنوان : حضور پررنگ پاكبانان سمنانی در پویش ملی كنترل فشار خون
کد خبر : ۱۳۳۹۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ 
ساعت : ۱۲:۵۶:۴۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

حضور پررنگ پاکبانان سمنانی در پویش ملی کنترل فشار خون
 
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند  از حضور پررنگ پاکبانان سمنانی در پویش ملی کنترل فشار خون خبرداد.
 
حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: پویش ملّی فشارخون که در کل کشور بمدت یکماه در حال اجرا می باشد ، طی هماهنگی های انجام شده و ارائه درخواست با حضور کادر پزشکی مرکز بهداشت شهرستان سمنان 202  پاکبان سمنانی بهمراه تمامی پرسنل اداری سازمان  در این مشارکت همگانی شرکت کردند.
 
وی در ادامه درباره ايجاد و تكميل پرونده الكترونيك سلامت از طريق پويش ملي كنترل فشار خون بالا افزود: پويش ملي كنترل فشار خون بالا مي‌تواند به ايجاد و تكميل پرونده الكترونيك سلامت هم كمك كند و اين پويش فرصتي براي اين موضوع و ثبت اطلاعات سلامت افرادي كه فرصت مراجعه ندارند نيز محسوب مي‌شود.
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان عنوان کرد: یکی از اهداف عمده سازمان مدیریت پسماند تکریم ،رضایت و سلامت این قشر زحمتکش است که در راستای تحقق این اهداف، 202پاکبان سمنانی بصورت سالانه در سه نوبت و با دو واکسن هپاتیت ب و واکسن توأم علیه سه بیماری هپاتیت ب، کزاز و دیفتیری واکسینه می شوند .
 
پیوندی بیان داشت : فشارخون بالا می‌تواند بیماری بی‌علامت و بی سر و صدایی باشد که در صورت پیشرفت، عوارض زیادی از جمله آسیب قلبی، کلیوی و بینایی ایجاد ‌کند. در صورت پیشرفت بیماری کلیه در مراحل انتهایی، برای درمان اقدام به جایگزینی کلیه می‌شود که شامل دیالیز صفاقی، دیالیز خونی و پیوند کلیه است. پیوند کلیه در افرادی که سن کمتر از ۶۵ سال و وضعیت عملکرد قلبی مناسب دارند، بهترین اقدام است.
 
این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات خدماتی _رفاهی ویژه پاکبانان می توان به عرضه  لباسهای پاکبانان با نوار شب رنگ و جلیغه مخصوص شب تهیه و در دو نوبت با کفش و بادگیر و بصورت سالانه در شب ولادت امام حسن (ع) در ماه رمضان سازمان مدیریت پسماند میزبان 202پاکبان سمنانی بهمراه خانواده های آن می باشد و سالیانه سفرهای سیاحتی و زیارتی (کربلا، مشهد،قم، جمکران و پیغمبران)بصورت گروهی برای آنان در برنامه ریزی قرار گرفته و اعزام میشوند.

  


#پویش_ملی_کنترل_فشار_خون
#روابط_عمومی_سازمان_پسماند
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنانبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0