عنوان : افزایش ۵۰ درصدی تقاضای باكس مكانیزه توسط همشهریان سمنانی
کد خبر : ۱۳۳۸۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ 
ساعت : ۱۲:۵۰:۲۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

افزایش ۵۰ درصدی تقاضای باکس مکانیزه توسط همشهریان سمنانی در ماهی که گذشت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: با توجه به فعالیتهای عمرانی و ساختمانی در سطح شهر درخواست باکس مکانیزه از سوی همشهریان سمنانی در مقایسه با سال گذشته در اردیبهشت ماه شاهد افزایش 50درصدی می باشیم .
 
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از افزایش 50درصدی باکس مکانیزه توسط همشهریان سمنانی در اردیبهشت ماه خبرداد.
 
حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: انجام فعالیتهای عمرانی در هرجامعه ای امری اجتناب ناپذیر است و هرگونه فعالیت خاکبرداری وتخریب ،حفاری و... دارای ضایعاتی است که پسماند ساختمانی نامیده می شود و با فعالیت بی وقفه ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سازمان مدیریت پسماند در خصوص ارسال باکس مکانیزه به تعداد 88 مورد در اردیبهشت ماه نسبت به همین ماه در سال گذشت که به تعداد28 مورد است یک افزایش 50 درصدی را نشان می دهد .
 
وی در ادامه به مزایای بهداشتی زیست محیطی جمع آوری به روش مکانیزه اشاره کرد: جلوگیری از آلودگی محیط زیست،جلوگیری از آلودگی هوا و زمین به دلیل ریزش خاک و نخاله به هنگام تردد در مسیر معابر شهری،جلوگیری از انتشاز بیماریهای مرتبط واگیردار (سل و سالک و ...)در مناطق شهری و جلوگیری از ناپسند شدن چهره شهر از مزایای این باکس های مکانیزه؛ از دیگر مزایای این باکس های مکانیزه می باشد.
 
پیوندی افزود: تسریع در کار با توجه به قدرت مانور بالای جابجایی باکس ها،صرفه جویی در نیروی کارگر و صرفه جویی در هزینه همشهریان گرامی ،یکپارچگی در خصوص حمل ضایعات ساختمانی در طرح خودروهای مکانیزه، رعایت بهداشت و نظافت عمومی، جلوگیری از سد معبر ناشی از تخلیه خاک و نخاله در معابر عمومی و جلوگیری از حوادث احتمالی و اجرای ماده 16 قانون مدیریت پسماند (تخلیه هرگونه پسماند در محیط ممنوع و پیگرد قانونی دارد) می باشد.
 
این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: هرگونه اقدام عملیاتی در خصوص تخریب، حفاری  و گودبرداری و ... مستلزم دریافت مجوز از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی می باشد و با توجه به اینکه صدور مجوز شهرداری برای انجام فعالیت های عمرانی و ساختمانی پایان راه نیست بلکه شروعی تازه جهت نمایش فرهنگ شهری و شهروندی و احترام به قانون و حقوق شهروندی می باشد پس با همکاری یکدیگر و مشارکت در طرح ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی در شهر سمنان با حفظ محیط زیست و پاکیزگی محیط شهری بیشترین بهره معنوی و مادی کسب نماییم.
 
 شهروندان سمنانی می توانند طی تماس با شماره 33329755 داخلی 24 و هماهنگی با ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سازمان مدیریت پسماند  و اجاره باکس مکانیزه ، از ریختن نخاله و پسماندهای ساختمانی در معابر عمومی خودداری فرمائید.  
 
#افزایش_۵۰_درصدی_باکس_مکانیزه
#روابط_عمومی_سازمان_پسماند 
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان
 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0