عنوان : ظروف یكبارمصرف؛زباله هایی كه نفس شهر راتنگ می كند.
کد خبر : ۱۳۰۸۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ 
ساعت : ۱۳:۳۸:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ظروف یکبارمصرف؛زباله هایی که نفس شهر راتنگ می کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد؛ پاکسازی مسیرهای هئیت های مذهبی در ایام فرخنده اعیاد شعبانیه و آماده ۱۴۰ پاکبان در استقبال از نیمه شعبان

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از پاکسازی مسیرهای پخش نذورات و هیات مذهبی در ایام فرخنده اعیادشعبانیه و آماده باش ۱۴۰ نیروی پاکبان در سالروز میلاد منجی دوعالم حضرت مهدی(عج) خبرداد.

حمیدرضا پیوندی ضمن عرض تبریک فرارسیدن ولادت امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) وامام سجاد(ع)، گفت: در روز ولادت امام حسین(ع)  از ساعت ۶ صبح پاکبانان ناحیه یک رفت و روب ناحیه را آغاز و به‌ ۱۵ پاکبان ‌ناحیه اعلام آماده باش شد تا محوطه اطراف میدان امام رضا (ع) و مطهری را رفت و روب و پاکسازی کنند و درعین برگزاری مراسم جشن وپخش نذورات  و پس از آن نیز در دو مرحله ناحیه خود را پاکسازی و به شهروندان خدمات دهی کنند.

وی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند ویژه اعیاد شعبانیه شستشو و گندزدایی سطلهای زباله در مسیرهای بلوار نهضت، بلوارمعلم، مسکن مهر، بلوار علم وصنعت ،میدان امام رضا(ع)،بلوارقدس تا میدان‌سعدی  و جاگذاری ۳ عدد سطل زباله ۱۱۰۰ لیتری در محوطه اطراف محل توزیع نذورات و ایستگاههای صلواتی و پاکسازی در سه مرحله می باشد و جلسه جهت خدمات دهی و هماهنگی ویژه برنامه های نیمه شعبان با نمایندگان شرکت درسه ناحیه ومسیولین در دستور کار این سازمان است.

پیوندی با تاکید براینکه تاثیرگذارترین وقوی ترین بلندگو برای تبیین این موضوع جهت ترویج فرهنگ حذف ظروف بکبارمصرف و کیسه های پلاستیکی، هئیت های مذهبی،مساجد و ارگانهای دولتی و غیردولتی مردم نهاد هستند،اظهارداشت: امر مقدس نذری و متبرک شدن از طعام حضرات معصومین(ع) نباید بهانه‌ای برای آلوده‌کردن کوچه و خیابان باشد. طبق حدیث معروف نبوی «نظافت از ایمان است» و این اصل موکد، نباید در سایه امر مستحبی چون نذری، مخدوش شود. لیوان‌ها و بشقاب‌ها و ظروف  یکبارمصرف رها شده در کوچه و خیابان، مقصدی جز جوی‌های آب ندارند. در این صورت طبیعی است که یک بارندگی جزئی برای شهر دردسرساز باشد. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند باتوجه به نکات فوق بیان کرد: بنابراین از روحانیون محترم و ریش‌سفیدان هیئت‌ها و مداحان محبوب، انتظار می‌رود در فرصت مناسبی از برنامه‌های خود، نکات زیست‌محیطی را به اعضای هیئت گوشزد کنند. همچنین برخی خادمان هیئت‌ها می‌توانند با جمع‌آوری زباله‌های یکبار مصرف با تشکل‌های زیست‌محیطی شهر همکاری کرده و پاکبانان شهر و محله خود را یاری کنند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: امید است شهروندان محترم  با توجه به مضررات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از توزیع نذورات در آنها خودداری کنند و در صورت توزیع از پراکندگی ظروف یکبار مصرف در سطح معابر و جوی ها که باعث گرفتگی آب در زیرپل ها وطغیان آب نهرو جوی ها در زمان بارندگی و جاری شدن آن به خیابان و سطح شهر میشود ؛براین اساس نسبت به جمع آوری ونظارت برآن در موارد استفاده شده به صورت مرتب، اقدام کنند.

بیاییم با رعایت پاکیزگی و  حقوق شهروندی به پاکبانان زحمتکش شهرهمان نیز، فرصت سرور وشادمانی را بدهیم.

#رعایت_پاکیزگی
#روابط_عمومی_سازمان_مدیریت_پسماند
#سمنان_دارالمرحمه 
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل 
#شهرداری_سمنان 
 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0