عنوان : رشد 40 درصدی تفكیك زباله با مشاركت كودكان
کد خبر : ۱۳۰۸۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ 
ساعت : ۱۳:۳۵:۵۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

رشد 40 درصدی تفکیک زباله با مشارکت کودکان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: با آموزش هایی که از سال 93 به کودکان در حوزه بازیافت زباله انجام دادیم، شاهد رشد 40 درصدی در تفکیک زباله ها هستیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، حمید رضا پیوندی در جلسه هم اندیشی برنامه های شهر دوستدار کودک با بیان اینکه در سمنان 67 درصد زباله ها در منازل تفکیک می شود افزود: گروه سنی کودکان تا 17 سال به عنوان گروه هدف ما هستند و با آموزش های لازم توانستیم از این پتانسیل استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: سالانه 18 هزار دانش آموز در سطح شهر سمنان آموزش های مربوط به حوزه پسماند را فرا می گیرند و رشد 40 درصدی تفکیک زباله در 5 سال گذشته حاصل بخشی از این فعالیت هاست.

پیوندی با بیان اینکه آموزش های لازم در جهت خلاقیت و نوآوری کودکان انجام شده است، اظهار داشت: طی 5 سال گذشته و با آموزش هایی که دادیم، کودکان از دور ریختنی های منازل، کاردستی و آثاری را خلق کردند که گاها منحصر به فرد هستند.به همین منظور برای اولین بار در دوم اردیبهشت امسال نمایشگاهی از این آثار در سمنان برگزار می شود که از 1800 اثر ارائه شده، 100 اثر برتر انتخاب می گردد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری سمنان در پایان گفت: با تعاملی که با آموزش و پرورش داشتیم، اتفاقات خوبی در این حوزه روی داده است و شکوفایی استعداد دانش آموزان و خلاقیت آنها بسیار باارزش است.


#شهر_دوستدار_کودک
#شهر_شاد
 #سمنان_دارالمرحمه
 #مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
 #شهرداری_سمنان
 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0