عنوان : جشنواره « بهترین ها از دور ریختنی ها» افتتاح شد.
کد خبر : ۱۳۰۷۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ 
ساعت : ۱۳:۳۴:۳۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با حضور مدیران شهری و در راستای طرح « سمنان شهر دوستدار کودک»؛

جشنواره « بهترین ها از دور ریختنی ها» افتتاح شد.

به مناسبت روز زمین پاک و در راستای « سمنان شهر دوستدار کودک» جشنواره « بهترین ها از دور ریختنی ها» با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، مدیر کل محیط زیست استان و مدیران شهری افتتاح شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این جشنواره که به همت مدیریت پسماند شهرداری سمنان برگزار شد، بیش از 3500 اثر از کار دستی کودکان و دانش آموزان که از اقلام دور ریختنی و زباله های خشک طراحی شده بود، به نمایش گذاشته شد.

مدیر عامل مدیریت پسماند شهرداری سمنان در ابتدای این مراسم گفت: جشنواره بهترین ها از دور ریختنی ها حدود 5 سال است که در سمنان برگزار می شود و در جشنواره امسال، پس از فراخوان بیش از 3500 اثر ارسال و به 120 اثر برگزیده جوایزی اهدا می شود.

حمیدرضا پیوندی با اشاره به اینکه دانش آموزان سمنانی در سال گذشته 45 هزار نفر ساعت آموزش در حوزه پسماند دیده اند، افزود: با همکاری که با آموزش و پرورش داشتیم، آموزش در تمامی مدارس و دانش آموزان شهر سمنان انجام شده است و امسال نیز با آموزش های جدید و جذاب در این راستا فعالیت خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: تلاش داریم به دانش آموزان بیاموزیم تا با کمترین امکانات و با اقلام دور ریختنی می توان، خلاقانه ترین کارها را انجام داد و مثل همیشه کودکان در این راه پیش قدم بودند؛اعتقاد داریم آموزش از طریق کودکان بسیار اثربخش است و با همین آموزش ها موفق شدیم 40 درصد تفکیک زباله در مبدا را ارتقا دهیم.

رییس شورای شهر سمنان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از بهترین هدایای خداوند به انسان، زمین است، اظهار داشت: ما باید از این هدیه خداوند نهایت پاسداشت و مراقبت را داشته باشیم و فرزندان و کودکان بهترین مروجین فرهنگ پاکیزکی بر روی زمین هستند که از آنها می خواهیم به ما این موارد را گوشزد کنند.

دکتر سید مسعود سیادتی افزود: ما در شورا باید به این نکته توجه داشته باشیم که در تخصیص اعتبارات، حتما به محیط زیست توجه داشته باشیم و از شهرداری می خواهیم در این راستا از اقدامات لازم دریغ نکند.

مدیر کل محیط زیست استان سمنان نیز ضمن تشکر از مدیریت پسماند و مجموعه ی شهرداری سمنان به دلیل برگزاری این جشنواره، گفت: پیشنهاد دارم خودروهای جمع آوری زباله «پیک زمین پاک» و خودروهای جمع آوری زباله های خشک «پیک زمین سبز» نامگذاری گردند.

در پایان مراسم نیز نمایشگاه «بهترین ها از دورریختنی ها» با بیش از 3500 اثر افتتاح شد.شایان ذکر است این نمایشگاه به مدت 4 روز دایر می باشد.


#زمین_پاک
#بهترین ها_از_دور_ریختنی_ها
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنانبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0