عنوان : درآموزش مدارس ۲۳۲۴۴۰نفر ساعت با مفاهیم مدیریت پسماند و راههای كاهش تولید زباله درآبان ماه آشنا شدند
کد خبر : ۱۲۳۹۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۲:۱۴:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد؛

درآموزش مدارس ۲۳۲۴۴۰نفر ساعت  با مفاهیم مدیریت پسماند و راههای کاهش تولید زباله  درآبان ماه آشنا شدند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آشنایی 232440 نفر بر ساعت درآبان ماه با مفاهیم مدیریت پسماند در مدارس شهر سمنان خبرداد.

حمیدرضا پیوندی طی اعلام این خبر گفت : با برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان مدیریت پسماند و حضور کارشناسان آموزش  در 13 مدرسه ابتدایی در آبان ماه به 149 کلاس با جمعیت 232440نفر ساعت ، آموزش های لازم در خصوص آشنایی با مفاهیم مدیریت پسماند ، تفکیک زباله از مبداء و راههای کاهش تولید زباله داده شد.

وی در ادامه افزود: ابزارهای کمک آموزشی چون فایل پاورپوینت و نمایش فیلمهای آموزشی و تراکت و پلاکارد های ویژه نیز در این آموزش مورد استفاده قرار گرفته و در پایان آموزش با برگزاری مسابقات شاد و مفرح پیرامون  مفاهیم مدیریت پسماند و مطالب آموزشی ارائه شده به 1352 دانش آموز جوایز اهداء شد و اهدای تراکت آموزشی شامل اصول جداسازی و تفکیک زباله از مبداء و معرفی غرفه های بازیافت به تمامی دانش آموزان و اولیای مدارس از برنامه های پایانی آموزش می باشد.

پیوندی با اشاره به اهمیت آموزش پذیری و نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبداء در دانش آموزان و نوآموزان بیان کرد : در آبان نیز با حضور آموزشگران سازمان در 7 مرکز پیش دبستانی 12396نفر ساعت  با مفاهیم مدیریت پسماند و تفکیک زباله آشنا شدند ودرپایان با  حضور عروسک تن پوش و پخش موزیک های کودکانه در خصوص تفکیک زباله و برگزاری مسابقات شاد  به 632 نوآموز جوایز اهداء  شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند درخصوص هدف از برگزاری دوره های آموزشی اینگونه عنوان کرد: فرهنگ سازی در پایه های تحصیلی پایین تر برای دانش آموختگان، آموزش پذیر و نهادینه تر خواهد شدو این آموزش ها با هدف گسترش فرهنگ تفکیک مواد بازیافت و پسماند خشک و تر از مبدائ و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و نوآموزان و نهادینه کردن آموزش های تفکیک پسماندو راههای کاهش تولید زباله و حفظ محیط زیست از دوران کودکی ،آموزشگران سازمان مدیریت پسماند اقدام به آموزش بازیافت در سطح مدارس و پیش دبستانی های سطح شهر سمنان کرده است.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در مدارس و پیش دبستانی در سال تحصیلی  97-98با هزینه ای بالغ بر 2میلیارد و 500میلیون ریال معادل با 250 میلیون تومان  انجام می شود که شامل هزینه های کارشناسان ، بروشورها، جوایز ، سطل های زباله ، بنرها و پلاکاردهای آموزشی و اطلاعیه ها و تصویربرداری  می باشد. لازم بذکر است  در دو ماهه آغاز فصل مدارس  10067 دانش آموز و1041نوآموز از آموزش مفاهیم مدیریت پسماند برخوردار شدند که این آموزش ها تا پایان سال در تمامی مدارس ادامه خواهد داشت.

#آموزش_مدارس_و_پیش_دبستانی
#مفاهیم_مدیریت_پسماند
#روابط_عمومی_سازمان_مدیریت_پسماند 
#شهرداری_سمنان 
#سمنان_دارالمرحمه بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0