عنوان : آموزش مفاهیم مدیریت پسماند برای اولین سال به مدارس متوسطه رسید
کد خبر : ۱۲۳۹۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۲:۱۱:۵۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد؛

آموزش مفاهیم مدیریت پسماند برای اولین سال به مدارس متوسطه رسید. 
 
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آغاز آموزش مفاهیم مدیریت پسماند برای اولین سال در مدارس متوسطه دوره اول خبرداد.

حمیدرضا پیوندی گفت: طی هماهنگی و تفاهم نامه فی مابین اداره  آموزش و پرورش شهرستان سمنان و سازمان مدیریت پسماند و طبق برنامه ریزی های پیش بنی و برنامه ریزی شده از سوی واحد آموزش سازمان مدیریت پسماندبه منظور آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با مفاهیم مدیریت پسماند، سازمان اقدام به اجرای طرح آموزشی در مدارس در این خصوص کرده است.

وی در تشریح این خبر بیان کرد: این طرح آموزشی ویژه متوسطه دوره اول  برای اولین سال تحصیلی همراه با آموزش های مدارس ابتدایی و پیش دبستانی با حضور کارشناس آموزش در مدرسه متوسطه دخترانه 12 فروردین 161دانش آموز  پایه هفتم، هشتم و نهم آغاز و  دانش آموختگان با مفاهیم مدیریت پسماند، راههای کاهش تولید زباله، فواید تفکیک زباله از مبداء آشنا شدند. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش پسماند در مدارس به دلیل قدرت تاثیرگذاری کودکان و نوجوانان در نظام خانواده انجام می‌گیرد، افزود : هدف از آموزش در پایه های متوسطه و مدارس سطح شهر سمنان ،اشاعه فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و ایجاد دغدغه های ذهنی و عملی با راههای مدیریت زباله و آشنایی بیشتر دانش آموزان با تهدیدات زباله است که با مدیریت صحیح و تفکیک زباله از مبداء، بازکاهی و باز مصرف می توانند آنها به فرصت های بسیار مفید اقتصادی، مادی و معنوی تبدیل کنند. 

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: این طرح آموزشی  در 19 مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه اجرا و تا پایان دی ماه اتمام می یابد. آموزش سالیانه با هزینه ای بالغ بر250 میلیون تومان شامل هزینه های بروشورها، جوایز، کارشناسان، هدایا، تبلیغات، بنرها، تهیه ابزارهای آموزشی، اطلاعیه و تصویربرداری ها می باشد که از 7مهر تاکنون آموزش در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ادامه دارد. امید است با مشارکت  همشریان و دانش آموختگان شاهد شهری پاک باشیم.


#آموزش_مدارس_متوسطه
#اشاعه_فرهنگ_تفکیک_زباله
#روابط_عمومی_سازمان_پسماند 
#شهرداری_سمنان 
#سمنان_دارالمرحمهبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0