عنوان : فقط 36 درصد زباله شهر سمنان در مبدا تفكیك می شود
کد خبر : ۱۲۳۶۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ 
ساعت : ۱۱:۴۸:۴۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد؛

فقط 36 درصد زباله شهر سمنان در مبدا تفکیک می شود

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، حمیدرضا پیوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ضرورت توجه به تفکیک زباله در مبدا، بیان کرد: از 100 تن زباله تولیدی شهر سمنان 25 تن زباله خشک است که فقط 36 درصد تفکیک می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان افزود: تفکیک نشدن زباله ها در مبدا منجر به آلودگی زباله های خشک و در نتیجه فقدان پردازش مناسب و مطلوب در مراکز تفکیک زباله است. 
پیوندی خاطرنشان کرد: 11 غرفه بازیافت و 40 مخزن پسماند آبی رنگ به منظور تفکیک زباله از مبدا توسط شهروندان تعبیه شده است. 

وی تاکید کرد: فرهنگ سازی و آموزش مناسب به شهروندان تفکیک زباله از مبدا تا 70 درصد باید هدفگذاری شود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با اشاره به آغاز برنامه های فرهنگی و آموزشی این سازمان برای شهروندان از سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی، تفکیک زباله از مبدا بر اساس برنامه ای پنج ساله در سمنان به عنوان شهر اخلاق باید به 70 درصد برسد. 

وی تصریح کرد: تفاهم نامه سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با آموزش و پرورش برای آموزش تفکیک زباله از مبدا از سه سال گذشته اجرایی شده است. 

وی گفت: دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در قالب طرح های مختلف تفکیک زباله از مبدا و محل تولید را آموزش می بینند تا این مساله درون خانواده ها به عنوان یک فرهنگ شهری نهادینه شود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان یادآور شد: آموزش شهروندان از طریق آموزش به اقشار مردم در ادارات، اماکن عمومی، مسجدها، آپارتمان ها و مجتمع ها، با حضور کارشناسان این سازمان در طول سال انجام می شود. 

 تولید روزانه 100 تن زباله در شهر سمنان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: روزانه حدود 100 تن زباله در این شهر تولید می شود که دفع این میزان زباله ها ماهانه هفت میلیارد و 200 میلیون ریال برای این سازمان هزینه دارد. 

وی با اشاره به اینکه روزانه حدود 500 الی 600 کیلوگرم پسماند پزشکی در سمنان تولید می شود، اظهار داشت: دفع این میزان زباله عفونی ماهانه معادل 400 میلیون ریال برای شهرداری هزینه دارد. 

پیوندی بیان کرد: تفکیک زباله از مبدا در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی موثر است و با توجه به خطرناک بودن پسماندهای پزشکی باید در محل تولید بی خطرسازی شود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان ادامه داد: مراکز دارای پسماندهای پزشکی بی خطرسازی این مواد را رعایت می کنند. 

وی ابراز داشت: شهرداری مسوول دفع و دفن این زباله ها پس از بی خطرسازی پسماندهای پزشکی توسط این مراکز است.

به گزارش ایرنا، سرانه تولید پسماند برای شهروند در شبانه روز 840 گرم و در شهر سمنان حدود 600 الی 700 گرم است و جمع آوری زباله شهر سمنان از ساعت 20 تا 2 بامداد توسط 13 دستگاه 100 درصد مکانیزه انجام می شود. شهر سمنان 201 هزار نفر جمعیت و 2 هزار و 594 هکتار وسعت دارد. 

#مدیریت_پسماند
#بازیافت
#تفکیک_زباله
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنانبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0